Sekite mus: Facebook

Inga Mrazauskaitė

Inga Mrazauskaitė gimė 1986 metais. 2009 metais su atžymėjimu baigė bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2011 metais įgijo dailės magistro kvalifikacinį laipsnį su atžymėjimu. Parodose dalyvauja nuo 2012 metų. Šiuo metu dirba kaip laisva kūrėja. Jos tapybos darbų yra įsigiję kolekcininkai Lietuvoje, Vokietijoje.

 

Unikalų, už realaus pasaulio ribų išeinantį tapytojos matymą kuria aistra reiškiniams ir fizikos dėsniams, per kurį klasikiniai pasaulio vaizdiniai virsta kontekstualia tapyba. Jaunos autorės stilius skendi tarp abstraktaus postmodernizmo ir svajingo siurrealizmo. Kiekviena kompozicinė paveikslų detalė tarsi mįslė slepia užkoduotą simbolinę prasmę – elementą, kurį sujungus su paveikslo vizija, gaunama kontekstuali ir daugiasluoksnė dėlionė. Čia autentiški lietuviškų drobių raštai subyra fantastiniuose natiurmortuose, audeklai tampa mūrais ar gamtos dalimis, o visatos reiškiniai maišosi su fizikos teorijomis. Menininkė siekia įtraukti žiūrovą į gilesnį dialogą su paveiksle vaizduojamomis simbolinėmis vizijomis ir atrasti savo asmeninę patirtį siurrealistiniuose darbuose.

 

„Svarbu, kad žmogus atrastų, tai, ką žino, bet baigia pamiršt – realybė nėra tik tai, ką galima paliest, bet labiau tai, ką galima pajausti.”

My Personal Universe (Mano asmeninė visata)

canvas, oil, 150x150cm, 2014

Your Personal Universe

The Tear

canvas, oil, acrylic, 90x60cm, 2017

The Reach

canvas, oil, acrylic, 60x90cm, 2017

The Embrace

canvas, oil, acrylic, 90x60cm, 2017

Two Pillars of Universe

canvas, oil, 100x100cm, 2014